Kiderült, hogy az új orosz csodafegyver simán rendelhető a netről – ez történt a háború 174. napján
Összefoglaló a nap fontosabb eseményeiről.
Összefoglaló a nap fontosabb eseményeiről.
Az orosz elnök Nancy Pelosi amerikai képviselőházi elnök tajvani látogatását „alaposan kitervelt provokációnak” minősítette.
Jurij Sevcsuknak most már óvatosabban kell fogalmaznia.
A Nyugat erkölcsi felháborodása és szolidaritása kedvezően hatott az ukránok moráljára, ám az ország szabadságának megőrzéséért zajló küzdelem nem ér véget egyhamar. Lapszemle.
Az orosz katonai vezetésben egyre jobban aggódhatnak a Krím miatt a keddi robbanások után – állítja egy brit hírszerzési jelentés. Az Oroszország szárazföldi részét a Krím félszigettel összekötő hidat meg kell semmisíteni mint legitim katonai célpontot - jelentette ki Mihajlo Podoljak, az ukrán elnöki iroda vezetőjének tanácsadója.
2018-ban Peking már küldött katonákat egy hasonló orosz gyakorlatra.
Csak a britek és a baltiak hittek az amerikai hírszerzés figyelmeztetésének.
Ha nem lesz közös megoldás, akkor Dánia, ha kell, egyedül is lépni fog.
António Guterres a nyugat-ukrajnai városban csütörtökön találkozik Volodimir Zelenszkij ukrán és Recep Tayyip Erdogan török elnökkel, ezúttal a Herszon megyei Nova Kahovkában csapott le az ukrán hadsereg.
Akár életfogytig tartó börtönbüntetést is kaphatnak az oroszoktól.
Az ukránok nem átfogó hadműveleteket indítanak, hanem kisebb, célzott csapásokkal igyekeznek meggyengíteni az orosz erőket. Előbb-utóbb persze döntő offenzívát kell indítaniuk, ha ki akarják seprűzni az oroszokat Ukrajnából, írja Max Boot biztonságpolitikai szakértő, az amerikai lap rendszeres szemleírója.
Olekszij Aresztovics szerint az oroszok hetek óta próbálnak előrébb jutni, de ez nem igazán sikerül nekik.
Észtországot kiterjedt kibertámadások érték, miután eltávolítottak egy szovjet emlékművet egy olyan régióból, amelynek lakossága túlnyomórészt orosz nemzetiségű. A küldöttség látogatása az atomerőmű körüli nukleáris biztonsági fenyegetések kezelése érdekében volna sürgető.
A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség küldöttséget küld az oroszok által megszállt zaporizzsjai atomerőműbe. Erről az ügynökség főigazgatója egyeztett meg az ukrán külügyminiszterrel.
A BBC és a független orosz portál, a Mediazona együttműködése révén létrejött az eddigi orosz elesettek adatbázisa, ami lényegesen kisebb számot mutat, mint amiről az ukránok beszélnek (jelenleg 5185 halott katonát tartanak nyilván), ám a rendelkezésre álló adatokból érdekes következtetéseket lehet levonni.
Az orosz védelmi minisztérium szerint a gépek „éjjel-nappal harci szolgálatot” teljesítenek.
A tudósok elsősorban az utóbbi napok időjárási viszonyait vették alapul és eszerint a radioaktív részecskék a Balti-tengertől Szerbiáig szóródnának szét.
A védelmi tárca szerint a MIG-31-esek a Finn-öböl felett jelentek meg.
Egy Anton Pinszkij nevű vendéglátóipari vállalkozó, egy Timati nevű popsztár-üzletember, valamint a Szingyika holding lesz az amerikai Starbucks kávézólánc korábbi oroszországi üzletágának új tulajdonosa.
A Lvivben tartott háromoldalú találkozón a török és az ukrán államfő mellett részt vett António Guterres ENSZ-főtitkár is.